O nás  Ochrana dat - GDPR   Naše služby   Provozní doba   Ceník   Dárkové poukazy   Volná místa   Kontakt   
 
   
photo_services_01.jpg, 13 kB     


Přehled procedur a relaxační péče

Klasické masáže

Masáž ovlivňuje jak psychickou, tak i fyzickou pohodu. Je výborným prostředkem k uvolnění ztuhlých svalů, odbourání stresu i psychickou relaxací. Díky masážním hmatům se uvolňuje svalstvo, rozšiřují se kožní vlásečnice a pokožka se intenzivně prokrvuje. Masáž přinese úlevu celému tělu i mysli. Klasické masáže jsou vhodné při bolestech páteře a kloubů, k uvolnění ztuhlých svalů a psychické relaxaci. Masáž může být celková (celé tělo) i částečná – krční páteř, záda, končetiny atd. Na typu masáže záleží i její délka, po celou dobu vás bude provázet relaxační hudba.

   
photo_services_02.jpg, 13 kB     


Reflexní masáže

Reflexní masáž je vysoce specializovaným rehabilitačním výkonem, který je prováděn výhradně odborně vyškoleným rehabilitačním pracovníkem. Cílem je ovlivnit reflexní změny vzniklé patologickým procesem. Jedná se o místní masáž, která používá sestavy hmatů bez emulze, jen na suchou kůži.

   
photo_services_15.jpg, 13 kB     


Masáže lávovými kameny

Masáž horkými kameny dokáže navodit báječné pocity úlevy a relaxu. Proto je masáž lávovými kameny ve světě tak žádaná. Určitě si dokážete představit příjemné teplo pravých lávových kamenů, které svojí vibrací a teplem ovlivňují energetické dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a perfektně uvolňují zatuhlé svaly. Představte si teplo přicházející z vulkanických kamenů do ztuhlých svalů, kombinované s masáží. Teplo a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl, zbavuje stresu a napětí. Blahodárně působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, záda, krční páteř, revmatismus, křeče, stres, nespavost, na bolesti hlavy… Masáž lávovými kameny výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Lávové kameny přiložené na tělo navozují kondici hlubokého uvolnění celého organismu. Podpoří a stimulují krevní oběh a tím obnoví energii těla.

   
photo_services_04.jpg, 13 kB     


Masáže při migrénách hlavy

Migréna postihuje téměř pětinu žen a o něco méně mužů a projevuje se mimo jiné úpornou bolestí hlavy. Speciální masáž pomůže tyto projevy zmírnit a ulevit tak od nepříjemných bolestí.

   
     


Měkké techniky

Jsou speciální rehabilitační techniky které slouží k jemnému uvolnění kůže a podkožních struktur a tím přináší obrovskou úlevu zvláště při chronických obtížích pohybového aparátu.

   
photo_services_05.jpg, 13 kB     


Masáž plosky nohou – protiúnavová masáž

Akupresurní body na chodidle jsou spojeny s orgány a tělesnými partiemi, které lze díky těmto bodům stimulovat a pozitivně ovlivňovat. Tato masáž je ideálním prostředkem k odstranění únavy a pocitu těžkosti nohou a omezuje také riziko tvorby civilizačních nemocí, spojených s poruchami krevního oběhu.

   
photo_services_06.jpg, 13 kB     


Baňkové masáže

Metoda baňkování je výborným prostředkem při odstraňování svalové ztuhlosti, posílení imunity, při revmatizmu, artróze a jako účinná první pomoc při nachlazení. Teplem nahřáté baňky se přisají na pokožku zad a nechají se působit na konkrétním místě, nebo se jimi pohybuje. Prokrvením kůže napomáhá baňkování k odstranění škodlivin z těla a uvolnění hlubokých svalových skupin.

   
photo_services_07.jpg, 13 kB     


Vířivé lázně

Celková nebo částečná vířivá lázeň pro horní nebo dolní končetiny a záda. Jemná forma podvodní masáže ve vodě o teplotě 36 – 38°C, která cirkuluje a pod tlakem je vháněna do lázně. Podvodní masáž zlepšuje prokrvení končetin, působí relaxačně a odstraňuje únavu.

   
photo_services_098.jpg, 13 kB     


Rašelinové zábaly

Zábaly působí protizánětlivě, regenerují poškozené tkáně, zvyšují prokrvení, aktivují enzymatické reakce a působí proti bolestem a spazmům. To vše díky půdním látkám, bílkovinám, enzymům a stopovým prvkům, které jsou obsaženy v rašelině. Zábaly jsou vhodné samostatně i jako doplňková procedura před cviky nebo masáží. Doporučujeme 10 sezení.

   
photo_services_11.jpg, 13 kB     


Akupunktura

V našich podmínkách se tato tradiční čínská medicína používá k ovlivnění zdravotních poruch metodou napichování aktivních bodů. Lze díky ní léčit psychosomatická onemocnění, bolestivé stavy alergie a pomáhá i při léčbě obezity a odvykání kouření. Provádí lékař

   
photo_services_12.jpg, 13 kB     


Moxa

Tato léčba ohněm má ve východní medicíně tisíciletou tradici. Spočívá v nahřívání určitých částí těla pomocí žhavých tyčinek, ale nedochází při ní ke spáleninám. Moxování je vhodné pro podporu imunity, dobré zažívání a pro celkové posilnění organizmu. Provádí lékař

   
taping.jpg, 21 kB     


Taping

Taping patří mezi nový trend prevence a léčení poruch pohybového aparátu. Vhodnou aplikací pásky na kůži můžeme stabilizovat pohyb v kloubu, odlehčit poškozeným tkáním (vazy, kloubní pouzdra) a zabránit jejich dalšímu poškození, bez funkčního omezení pohybu v kloubu. Nově i kinesiotaping svalových vláken. Výhoda tapingu-nedochází k dalším doprovodným komplikacím jako třeba u znehybnění ve fixaci sádrou- je umožněn pohyb v ose kloubu a zamezí se jakémukoli vybočení ( např.podvrtnutí hlezna). Ve sportu navozuje taping pocit větší jistoty, zlepšuje pohybovou koordinaci a předchází bolestem z přetížení. Provádí lékař.

   
photo_services_13.jpg, 13 kB     


Elektroléčba

Elektroterapie využívá aplikace elektrických proudů a impulsů na organismus. Vlivem elektroterapie dochází k lokálnímu zvýšení teploty tkání. Prohřátí tkání má řadu fyziologických účinků, jako např.: zlepšení metabolismu, zvýšení propustnosti kapilár, zlepšení prokrvení a tím lepší svalová relaxace, zlepšení regeneračních schopností tkání. Elektroléčba je vhodná i při léčbě natržených svalů a distorze kloubu v akutních případech.

   
     


Magnetoterapie

Nízkofrekvenční pulzní magnetické pole, 3,5 - 14 Hz patří mezi moderní progresivní metody současné medicíny. Pulzní magnetické pole urychluje proces regenerace, potlačuje bolesti a záněty, v kloubech zvyšuje produkci kloubního mazu, uvolňuje svalové spazmy. Na nervových drahách umožňuje principem indukce naladit bioproudy v alfa frekvenci. Ta je charakteristická pro stav hluboké relaxace, ve kterém se nervový systém vyrovnává s následky psychické zátěže a stresu, vykazuje optimální výkonnost, tvořivost, schopnost učení a zapamatování.

   
photo_services_14.jpg, 13 kB     


LTV – Léčebná tělesná výchova

Je prováděna individuální formou a zaměřena na nácvik správného držení těla, nápravu plochonoží, posilování oslabených svalů, strečink na svaly zkrácené. Využíváme při nich různé terapeutické pomůcky.

   
     


Lékařské vyšetření

Základní klinické vyšetření a cílené vyšetření pohybového aparátu. Pro většinu procedur není vyšetření nutné.