O nás   Naše služby   Provozní doba   Ceník   Dárkové poukazy   Volná místa   Kontakt   
 
   
photo_services_01.jpg, 13 kB     


Přehled procedur a relaxační péče

Klasické masáže

Masáž ovlivňuje jak psychickou, tak i fyzickou pohodu. Je výborným prostředkem k uvolnění ztuhlých svalů, odbourání stresu i psychickou relaxací. Díky masážním hmatům se uvolňuje svalstvo, rozšiřují se kožní vlásečnice a pokožka se intenzivně prokrvuje. Masáž přinese úlevu celému tělu i mysli. Klasické masáže jsou vhodné při bolestech páteře a kloubů, k uvolnění ztuhlých svalů a psychické relaxaci. Masáž může být celková (celé tělo) i částečná – krční páteř, záda, končetiny atd. Na typu masáže záleží i její délka, po celou dobu vás bude provázet relaxační hudba.

   
photo_services_02.jpg, 13 kB     


Reflexní masáže

Reflexní masáž je vysoce specializovaným rehabilitačním výkonem, který je prováděn výhradně odborně vyškoleným rehabilitačním pracovníkem. Cílem je ovlivnit reflexní změny vzniklé patologickým procesem. Jedná se o místní masáž, která používá sestavy hmatů bez emulze, jen na suchou kůži.

   
photo_services_15.jpg, 13 kB     


Masáže lávovými kameny

Masáž horkými kameny dokáže navodit báječné pocity úlevy a relaxu. Proto je masáž lávovými kameny ve světě tak žádaná. Určitě si dokážete představit příjemné teplo pravých lávových kamenů, které svojí vibrací a teplem ovlivňují energetické dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a perfektně uvolňují zatuhlé svaly. Představte si teplo přicházející z vulkanických kamenů do ztuhlých svalů, kombinované s masáží. Teplo a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl, zbavuje stresu a napětí. Blahodárně působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, záda, krční páteř, revmatismus, křeče, stres, nespavost, na bolesti hlavy… Masáž lávovými kameny výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Lávové kameny přiložené na tělo navozují kondici hlubokého uvolnění celého organismu. Podpoří a stimulují krevní oběh a tím obnoví energii těla.

   
photo_services_04.jpg, 13 kB     


Masáže při migrénách hlavy

Migréna postihuje téměř pětinu žen a o něco méně mužů a projevuje se mimo jiné úpornou bolestí hlavy. Speciální masáž pomůže tyto projevy zmírnit a ulevit tak od nepříjemných bolestí.

   
     


Měkké techniky

Jsou speciální rehabilitační techniky které slouží k jemnému uvolnění kůže a podkožních struktur a tím přináší obrovskou úlevu zvláště při chronických obtížích pohybového aparátu.

   
photo_services_05.jpg, 13 kB     


Masáž plosky nohou – protiúnavová masáž

Akupresurní body na chodidle jsou spojeny s orgány a tělesnými partiemi, které lze díky těmto bodům stimulovat a pozitivně ovlivňovat. Tato masáž je ideálním prostředkem k odstranění únavy a pocitu těžkosti nohou a omezuje také riziko tvorby civilizačních nemocí, spojených s poruchami krevního oběhu.

   
photo_services_06.jpg, 13 kB     


Baňkové masáže

Metoda baňkování je výborným prostředkem při odstraňování svalové ztuhlosti, posílení imunity, při revmatizmu, artróze a jako účinná první pomoc při nachlazení. Teplem nahřáté baňky se přisají na pokožku zad a nechají se působit na konkrétním místě, nebo se jimi pohybuje. Prokrvením kůže napomáhá baňkování k odstranění škodlivin z těla a uvolnění hlubokých svalových skupin.

   
photo_services_07.jpg, 13 kB     


Vířivé lázně

Celková nebo částečná vířivá lázeň pro horní nebo dolní končetiny a záda. Jemná forma podvodní masáže ve vodě o teplotě 36 – 38°C, která cirkuluje a pod tlakem je vháněna do lázně. Podvodní masáž zlepšuje prokrvení končetin, působí relaxačně a odstraňuje únavu.

   
photo_services_098.jpg, 13 kB     


Rašelinové zábaly

Zábaly působí protizánětlivě, regenerují poškozené tkáně, zvyšují prokrvení, aktivují enzymatické reakce a působí proti bolestem a spazmům. To vše díky půdním látkám, bílkovinám, enzymům a stopovým prvkům, které jsou obsaženy v rašelině. Zábaly jsou vhodné samostatně i jako doplňková procedura před cviky nebo masáží. Doporučujeme 10 sezení.

   
     


Suché uhličité koupele

Uhličité koupele dokonale prokrvují pokožku, svalstvo a všechny tělesné orgány včetně žláz a mozku dobře okysličenou krví. Tato metoda je ideálním prostředkem pro zvýšení tělesné i duševní pohody, posiluje organizmus, povzbuzuje imunitní systém a zlepšuje sebehojivé schopnosti těla. Celé tělo mimo hlavy je uzavřeno do speciálního vaku, který je plněn čistým oxidem uhličitým. Při proceduře vás bude provázet příjemná relaxační hudba. Pro dlouhodobý účinek doporučujeme 10 suchých uhličitých koupelí.

   
     


Laserová terapie

Laser se používá při léčbě akné, jizev, strií, popálenin, bércových vředů, artritidě, artróze a při bolestech zad. Laserový paprsek působí přímo na buněčnou strukturu a urychluje metabolické pochody. Pro viditelný účinek je nutno několik návštěv.

   
photo_services_11.jpg, 13 kB     


Akupunktura

V našich podmínkách se tato tradiční čínská medicína používá k ovlivnění zdravotních poruch metodou napichování aktivních bodů. Lze díky ní léčit psychosomatická onemocnění, bolestivé stavy alergie a pomáhá i při léčbě obezity a odvykání kouření. Provádí lékař

   
photo_services_12.jpg, 13 kB     


Moxa

Tato léčba ohněm má ve východní medicíně tisíciletou tradici. Spočívá v nahřívání určitých částí těla pomocí žhavých tyčinek, ale nedochází při ní ke spáleninám. Moxování je vhodné pro podporu imunity, dobré zažívání a pro celkové posilnění organizmu. Provádí lékař

   
taping.jpg, 21 kB     


Taping

Taping patří mezi nový trend prevence a léčení poruch pohybového aparátu. Vhodnou aplikací pásky na kůži můžeme stabilizovat pohyb v kloubu, odlehčit poškozeným tkáním (vazy, kloubní pouzdra) a zabránit jejich dalšímu poškození, bez funkčního omezení pohybu v kloubu. Nově i kinesiotaping svalových vláken. Výhoda tapingu-nedochází k dalším doprovodným komplikacím jako třeba u znehybnění ve fixaci sádrou- je umožněn pohyb v ose kloubu a zamezí se jakémukoli vybočení ( např.podvrtnutí hlezna). Ve sportu navozuje taping pocit větší jistoty, zlepšuje pohybovou koordinaci a předchází bolestem z přetížení. Provádí lékař.

   
photo_services_13.jpg, 13 kB     


Elektroléčba

Elektroterapie využívá aplikace elektrických proudů a impulsů na organismus. Vlivem elektroterapie dochází k lokálnímu zvýšení teploty tkání. Prohřátí tkání má řadu fyziologických účinků, jako např.: zlepšení metabolismu, zvýšení propustnosti kapilár, zlepšení prokrvení a tím lepší svalová relaxace, zlepšení regeneračních schopností tkání. Elektroléčba je vhodná i při léčbě natržených svalů a distorze kloubu v akutních případech.

   
     


Magnetoterapie

Nízkofrekvenční pulzní magnetické pole, 3,5 - 14 Hz patří mezi moderní progresivní metody současné medicíny. Pulzní magnetické pole urychluje proces regenerace, potlačuje bolesti a záněty, v kloubech zvyšuje produkci kloubního mazu, uvolňuje svalové spazmy. Na nervových drahách umožňuje principem indukce naladit bioproudy v alfa frekvenci. Ta je charakteristická pro stav hluboké relaxace, ve kterém se nervový systém vyrovnává s následky psychické zátěže a stresu, vykazuje optimální výkonnost, tvořivost, schopnost učení a zapamatování.

   
photo_services_14.jpg, 13 kB     


LTV – Léčebná tělesná výchova

Je prováděna skupinovou i individuální formou a zaměřena na nácvik správného držení těla, nápravu plochonoží, posilování oslabených svalů, strečink na svaly zkrácené. Využíváme při nich různé terapeutické pomůcky.

   
     


Lékařské vyšetření

Základní klinické vyšetření a cílené vyšetření pohybového aparátu. Pro většinu procedur není vyšetření nutné.